Fyzioterapia pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta
  Author

  Fyzioterapia pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta je dôležitá

  Na stene povedľa dverí rehabilitačnej ambulancie visí nápis: “Buď budete cvičiť. Alebo budete musieť začať.” Veľmi výstižné. Prečo? Ľudské telo je stvorené na pohyb. Nie na  strnulé sedenie za počítačom. Možno si poviete, že ste po úraze alebo chorí. A nemôžete sa hýbať. Tu vás budeme presviedčať o opaku. Pretože pohyb je žiadaný. A najmä fyzioterapia pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta je dôležitá.

  Čo je to fyzioterapia?

  V prvom rade je treba povedať, že fyzioterapia nie je lekársky odbor. Jej hlavnou náplňou je prevencia ochorení a liečba pohybového aparátu. Tomu predchádza samozrejme diagnostika tela.

  Fyzioterapia je založená na mechanických podnetoch, akou je napríklad klasická masáž, reflexná terapia, ale aj lymfodrenáž. Využíva tiež hydroterapiu, fototerapiu a magnetoterapiu.

  Fyzioterapia je veľmi nápomocná nielen po úrazoch, ale je dôležitou súčasťou aj pre zdravých ľudí. Vhodným pohybom, ktorý je prispôsobený konkrétnemu človeku totiž pomáha spomaľovať proces starnutia.

  Fyzioterapia je teda pre každého človeka, ktorý je ochotný podieľať sa na vlastnom zdraví pravidelnou starostlivosťou o svoje telo. Nie je vonkoncom určená iba pre vrcholových športovcov. Najmä dnes, keď hádam každý z nás bojuje s bolesťami chrbtice a tiež rôznymi bolesťami v oblasti zápästia, lakťa…atď.

  Toto všetko je spôsobené jednostrannou prácou, sedavým zamestnaním alebo prácou na počítači. Ignorovaním spočiatku drobnej bolesti sa môže telo pacienta dostať do stavu, keď už je potrebná operácia. Je preto dôležité, aby sme sa svojim telom zaoberali radšej preventívnymi cvikmi, ktoré vedia operáciu odvrátiť alebo aspoň oddialiť.

  Ako postupovať po operácii?

  V prípade, ak  ste po operácii, alebo bol operovaný váš blízky člen rodiny, rehabilitáciu je potrebné aplikovať pod vedením odborníka. Tu vám všeobecná rada nepomôže. Ideálne je obrátiť sa na vášho lekára, ktorý vám odporučí fyzioterapeuta alebo rehabilitačnú ambulanciu, ktorá je blízko vášmu miestu bydliska. Samozrejme, že je možné vyhľadať si fyzioterapeuta na základe dobrých skúseností vašich priateľov a známych. Väčšina cvičení totiž nie je preplácaná zdravotnou poisťovňou a pýtať si referencie sa preto oplatí.

  Pohyb na čerstvom vzduchu je základ

  Každý lekár vám odporučí predovšetkým hýbať sa na čerstvom vzduchu. Tu je možno zaujímavé sa poradiť ohľadne Nordic Walkingu. Ak to váš zdravotný stav dovolí, tak už tri hodiny týždenne, ktoré strávite správnou chôdzou na čerstvom vzduchu vás vedia radikálne posunúť a pomôcť nielen ubolenému chrbtu. Spolu so správnym cvičením pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta si udržíte pevné zdravie, alebo ak ste po operácii, tak sa rýchlejšie vrátite k plnohodnotnému životu.

  Objednajte si fyzioterapeuta domov

  V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy nemáme čas niekam vybiehať a zaniekým chodiť, nám padne vhod počas volnejšieho dňa zacvičiť si pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta v domácnosti, v našom prirodzenom prostredí. Využite preto možnosť objednania si fyzioterapie rovno k Vám domov. Neváhajte nás kontaktovať a vyžiadajte si bližšie informácie.

  OBJEDNAJTE SI SKÚSENÉHO TERAPEUTA DOMOV 

  Telefonicky na čísle: 0910 10 23 23

  "Odosielateľ odoslaním tohto kontaktného formulára berie na vedomie, že ním poskytnuté údaje a informácie v rozsahu kontaktného formulára budú spracovávané v zmysle
  zásad o ochrane osobných údajov